ВО ЖИВО: Протестен марш на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива

Kоалицијата Алијанса-Алтернатива денеска одржува демонстративен марш, кој почна од паркот Чаир во Скопје, потоа ќе треба да помине пред Влада и планирано е да заврши пред канцелариите на делегацијата на Европската унија.

Маршкот е знак на револт за изборниот ден и пребројувањето на гласовите од предвремените парламентарни избори.

https://www.facebook.com/ZiadinS/videos/404617120499644/
Advertisements