Во живо од протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Народот денес ќе излезе на улица во 18:30 часот на протестот најавен како ПРОТЕСТ против неправди, реваншизам и насилство на мафијата на Заев.

Протестот денеска е закажан за попладнево во 18:30 часот.

Истиот ќе започне од пред Министерството за правда, а ќе заврши пред Основниот суд 1.

Протестот можете да го следите во живо на следниот линк:

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста