Во живо од протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска со почеток во 14 часот започна вториот најавен протест на ВМРО-ДПМНЕ против покачувањето на цената на електричната енергија во земјава.

Граѓаните на протестот ќе маршираат до пред регулаторната комисија каде со автомобили ќе ја блокираат улицата.

Целиот протест следете го во живо на следниот линк:

Граѓански протест против поскапување на струјата, 11.09.2020

Граѓански протест против поскапување на струјата, 11.09.2020

Gepostet von Hristijan Mickoski am Freitag, 11. September 2020
Advertisements