ВО ЖИВО ОД ПРОТЕСТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе организира протестен собир, како што најави, за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев.  Најавено е дека протестот ќе почне вечер во 18.30 часот од пред Министерството за правда, ќе продолжи преку мостот „Гоце Делчев“ се до зградата на Министерството за надворешни работи.

-Ова е мирен народен протест на кој ќе испратиме јасни пораки. Време е за гласот на тивкото мнозинство. Повикуваме сите да ни се приклучат во протестот кој треба да биде нашиот глас за она што не обележува како држава, стратешки интерес и бедем на нашето постоење, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Протестниот собир можете да го следите во живо на следниов линк:

https://www.facebook.com/vmromakedonija/videos/3403215636403048

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста