Во Србија 345 новозаразени со коронавирусот, починале 12 лица

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 345 нови случаи на коронавирус, а тестирани се 7.032 примероци.

Во истиот период починале 12 лица. Процентот на смртност е 2,11 отсто.

На респиратор се 130 пациенти, а вкупниот број на активни случаи изнесува 3.911, објавено е на веб-страницата на српското Министерство за здравство.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста