ВО СЛЕДНАТА МУНДИЈАЛСКА КВАЛИФИКАЦИСКА СРЕДБА КАЈ НАС В СРЕДА (20.45) ДОАЃА РОМАНИЈА

Голем дел од направените грешки и загубеното може да биде поправено в среда кога кај нас доаѓа Романија која пак вчера славеше со Лихтенштајн со 2-0 и се приклучи во борбата за место на Светското првенство во Катар од групата Ј во која Германија по 6-0 против Ерменија поведе.

Advertisements