ВО РЕДОВНИТЕ ТЕРМИНИ ДЕНЕСКА НА ФУДБАЛСКИОТ ШАМПИОНАТ ТРИ МЕЧА ОД ГРУПИТЕ Д И Е

Денеска на Европското фудбалско првенство се играат нови три меча во групите Д и Е. Всушност програмата е комплетна во четвртиот состав со тоа што од 18 часот во Глазгоб играат Хрватска и Чешка, а од 21 во Лондон Англија и Шкотска, а за вовед во денот ќе послужи дуелот на Словачка и Шведска од 15 часот во Санк Петербург.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста