Во кичевско пронајдена рачна бомба од Втората светска војна

На 22.09.2020 во 09.20 часот во Полициска станица Кичево, Д.П.(46) од Кичево пријавил дека при реконструкција на објект во склоп на селската црква во с.Дупјани била пронајдена рачна бомба која потекнува од Втората светска војна. Од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување експлозивната направа е подигната за понатамошна постапка.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста