Во гевгелиско уапсени двајца државјани на Албанија

На 09.10.2020 околу 22.00 часот во близина на с.Моин, гевгелиско, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Богородица ги пронашле Џ.О.(26) и М.Џ.(23), двајцата од Р.Албанија, кои од Р.Грција илегално ја преминале државната граница. Тие биле приведени во Полициската станица за Граничен премин Богородица, за понатамошна постапка.  

Advertisements