Во Битола пронајдена артилериска граната

На 16.09.2020 во 11.43 часот било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Битола, при вршење на ископ, била пронајдена артилериска граната калибар 75мм од Првата светска војна. Гранатата била безбедно подигната од екипа на Дирекцијата за заштита и спасување  – Подрачна единица Битола. 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста