ВМРО-ДПМНЕ: Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско езеро за сопствени политички поени

Зоран Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско езеро за сопствени политички поени. Зоран Заев без тронка срам злоупотреби еден трагичен случај, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата посочуваат дека Заев лажејќи ги семејствата на убиените деца, манипулирајќи со чувствата на граѓаните на Македонија, се со цел да предизвика меѓуверска омраза искористувајќи го овој случај за свои политички цели.

-Каде исчезнаа лажните вести на Заев, дека невини лица лежат во затвор, каде исчезнаа така наречените бомби кои ќе ја открија вистинската приказна на Зоран Заев. После скоро 6 години од бруталните лаги од страна на „монструмот“ Заев вистината испадна на виделина. Таа е иста како претходно, сторителите на овој грозоморен чин се пред лицето на правдата. Зоран Заев е ноторен лажго, кој е спремен на се, се со цел да добие некој ситен политички поен, или да си ја спаси сопствената кожа од одговорност. Во минатото ширеше лажни вести и за несреќата на Никола Младенов, како и за убиецот на Мартин Нешковски, кој патем го пушти да побегне од затвор. „Монструмот“ Зоран Заев овие трагедии во минатото ги користеше во неговата партиска агенда, поигрувајќи си со чувствата на многу фамилии. За сите овие лажни вести, ширење на меѓуверска нетрпеливост и играње со чувствата на многу Македонци, за многу брзо време Зоран Заев ќе се соочи со гневот на народот, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста