ВМРО-ДПМНЕ: Венко Филипче ОСТАВКА (ФОТО)

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ денеска преку фотографија на Фејбсук уште еднаш му порача на актуелниот министер за здравство дека е време за оставка.

-Венко Филипче ОСТАВКА!, Толку е пресот, стои во нивниот пост на Фејсбук додавајќи и фотографија од празниот прес центар во партијата.

Венко Филипче ОСТАВКА!
Толку е пресот!

https://www.facebook.com/vmromakedonija/posts/10159131214914260

Поврзани вести