ВМРО-ДПМНЕ со протест против реваншизмот и теророт на мафијата (ГАЛЕРИЈА)

ВМРО-ДПМНЕ денеска простестираше против реваншизмот и теророт на мафијата која е на власт.

Граѓаните повторно излегоа на улица на протестот кој го организираше опозициската ВМРО-ДПМНЕ во 18:30 часот, а истиот започна пред министерството за правда.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите од протестот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста