ВМРО-ДПМНЕ: Началникот на штипската полиција кој криумчареше мигранти се уште е не е сменет

„СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти. Ова е доказ за лицемерието на СДСМ.“, велат од ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста.

Од партијата забележуваат дека останува нејасно за какви и чии статистики говори СДСМ бидејќи во своите соопштенија ниту еднаш не го користи терминот Македонија.

„Сето ова покажува со каков криминален и однароден картел на власт си имаат работа граѓаните. Тоа мора да престане. Почетокот на крајот на заевизмот ќе бидат претстојните избори кога граѓаните јасно ќе ја казнат оваа криминогена структура.“, стои во соопштението од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ.