Вилијан се договорил со АРСЕНАЛ и на Емирати ќе престојува три години

Според Франс Фудбал Вилијан го засилува Арсенал каде би престојувал во следните три или четири години. Бразилецот кој беше важен дел од Челзи е слободен играч и беше споменуван во контекст на други големи екипи наводно се решил за останување во Лондон, но под подобри услови. Вилијан на Стенфорд бриџ мина седум години и освои две Премиер лиги.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста