Викенд временска прогноза: Температурите ќе паднат и до нула

Последниот работен ден оваа седмица го завршуваме со облачно време кое ќе се расчистува попладне .

Ветерот од северен правец нема да не одмине и овој ден а умерено облачно синоптичарите најавија за цела држава.

Викендов кој претстои не очекува релативно мирно време со температури кои наутро на некои места ќе паднат и до нулата додека нови врнежи од дожд веќе се најавуваат од вторник.