ВИДЕО: Магичниот Митревски ги полуде Украинците- погледнете ги сите одбрани на македонскиот голман

Магичната рака на Кире Лазаров во последната секунда која и донесе победа на Македонија, ќе беше џабе доколку нашата ракометна репрезентација го немаше на голот фантастичниот Никола Митревси.

Наместо Борко Ристовски кој важеше за „единица“ во репрезентацијата, застана голманот на Еурофарм Пелистер. Успеа максимално да ја искористи својата шанса, собра 15 одбрани. Слободно може да се каже да ги полуде Украинците, Митревски бранеше се.

Погледнете ги сите 15 роднини на Митревски против Украина:

https://youtu.be/F3JMDfNP-B0

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста