“Везилка” оваа недела е домаќин на тетовчани, новата емисија погледнете ја утре во 12 часот

Оваа недела точно на пладне одвојте време за втората емисија од семејното и забавно шоу “Везилка” кое овојпат ќе ве однесе во Тетово.

Гостите оваа недела ќе се пофалат со тетовските традиции, вкусни јадења и обичаите карактеристични за тетовскиот крај.

https://fb.watch/6Fzj8Sgbjh/

https://fb.watch/6Fzj8Sgbjh/

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста