ВЕЛС-ДАНСКА (18.00) И ИТАЛИЈА-АВСТРИЈА ВО ПРВИТЕ ЕЛИМИНАЦИСКИ МЕЧЕВИ НА ФУДБАЛСКОТО ЕП

Шпанска Марка го вброи Горан Пандев меѓу 16 фудбалери кои оставиле силен печат да првиот дел од Европскиот фудбалски шампионат, а тоа е веќе извонредно друштво со Роналдо, Модриќ, Стерлинг, Локатени итн. Во образложението на реномираниот весник се вели дека Пандев дал гол, врз него би направен пенал, станал вториот највозрасен стрелец во историјата на овие собири и низ шпалир од соиграчите бил испратен во пензија.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста