ВЕЛКОВСКИ ПОУСПЕШЕН ОД РИСТОВСКИ И АДЕМИ, РИЕКА ПРЕКУ ДИНАМО (З) ВО ПОЛУФИНАЛЕТО ОД ХРВАТСКИОТ КУП

Дарко Велковски го доби македонскиот дуел во Хрватскиот куп и ќе игра во полуфиналето за разлика од Стефан Ристовски и Аријан Адеми кои беа поразени во големото дерби. Риека славеше со Динамо Загреб со 3-1 и во новиот круг оди на Горица додека во другара пресметка се Осијек и Хајдук на Јани Атанасов. Инаку на Максимир реагираа експресно и денеска го сменија Дамир Крзнар и за прв тренер го поставија досегашниот координатор на младинските школи Жељко Копиќ, но многумина велата дека сега само се чека да падне договор со словенечкиот селектор Матјаж Кек.

Advertisements

Поврзани вести