Веќе е доцна да се кае бидејќи не збореа со години: Адел во шок по семејната трагедија

Марк Еванс, кој не разговарал со својата ќерка, мултимилионерката Адел, починал на 57-годишна возраст, пренесуваат британските медиуми.

Извор од „The Sun“ открива како Марк Еванс не успеал да изгради врска со својата ќерка до крајот, и покрај обидите да ги поправи работите.

Ладењето на нивната врска се случило во 2011. година кога Еванс, кој ја напуштил пејачката уште кога била дете, во едно интервју тврдел дека Адел тешко може да најде љубов поради нејзините проблеми со заминувањето.

Еванс во 2013 година открил дека страда од рак на дебелото црево, а во едно интервју истата година тој рекол дека по години во кои не разговарал со Адел, сакал само да ја „врати својата ќерка“.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста