Вечерва во „Што не е јасно?“ гостува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Борбата за спас од хунатата, како што вели, останува. Но, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дополнително е соочен и со внатрепартиски притисоци.

Последните две недели е јасен за црвените линии во односот кон Бугарија, вели за нив не смее да се преговара, ниту да се отстапува од истите.

Кој е спасот за излез од економското и здравственото дно каде моментално се наоѓа Македонија?

Професорски анаитичен или политички прецизен, вечерва Мицкоски гостува во „Што не е јасно?“ кај Искра Коровешовска, во 18:10 на Алфа.

https://www.facebook.com/AlfaTelevizijaMk/videos/193764665800351

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста