НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВЕЧЕРВА ВО ЛШ: БОРУСИЈА ДОРТМУНД-МАНЧЕСТЕР СИТИ (1-2) И ЛИВЕРПУЛ-РЕАЛ МАДРИД (1-3)

Најдобрите македонски ракометарки продолжуваат, но и ги привршуваат подготовките и одбројуваат до заминувањето, па и до првиот натпревар со Романија од баражот за пласман на Светското првенство во Шпанија на крајот од годината. Големата шанса за враќање на црвено жолтите на големата сцена е поделена на два дела. Првиот е во Букурешт в сабота од 17 часот, а вториот или реванш дуелот е во среда во Скопје од 17.45.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста