ВЕЧЕРВА ПРВА СРЕДБА НА ЛЕЈКЕРС И ДЕНВЕР ВО ФИНАЛЕТО НА ЗАПАДНАТА КОНФЕРЕНЦИЈА

Вечерва започнува и завршната пресметка на западот во која се Лејкерси кои релативно лесно преку Портланд и Хјустон стасаа до овој стадиум и Денвер која два пати се враќаше од 1-3 и преку мајсторки со Јута и Клиперси си обезбеди шанса да се бори за прв настап во големото финале.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста