ВАРДАР ПОПЛАДНЕВО ПРОТИВ ПИК СЕГЕД (18.45) ВО ДУЕЛ ОД РАКОМЕТНАТА ЛШ

Ракометарите на Вардар денеска гостуваат кај Пик Сегед во нова средба од А групата во Лигата на шампионите. Од дното на табелата и по пораз од истиот противник во неделата во Скопје објективно ние не важиме за екипа која е поблизу до триумф, но од друга страна токму тој споменат меч, кога мал пад во второто полувреме го сврте мечот во полза на Унгарците, вели дека Вардар и Пик Сегед се тука некаде според квалитетот и дека се можно во дуелот што тргнува во 18.45.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста