Уживајте во волшебните италијански специјалитети во Вашиот дом

Италијанската традиционална кујна е една од најпопуларните кујни во светот поради својата прекрасна едноставност и изобилство на вкусови. Моментот кога ќе се стави јадењето на маса, за Италијанците не е само оброк, туку момент на радост и блискост со семејството и пријателите, и токму поради тоа, италијанската кујна ни е толку блиска. 

Повеќе не мора да барате италијански ресторани или да посакувате патување во Италија за да ги пробате нивните јадења. Од сега, кремастите и неодоливи италијански залчиња доаѓаат кај Вас!

Ви ги претставуваме новите MAGGI Trattoria a Casa производи кои за само неколку минути ќе Ве однесат во земјата на тестенините и рижотото! Станете вистински мајстор на италијанската кујна во својот дом со непогрешливата комбинација на состојки. MAGGI Ви носи нови рецепти за Penne Arrabiata, Tagliatelle со печурки и Кремаст рижото со пилешко и печурки!

Новите MAGGI Trattoria a Casa производи, покрај тоа што се без додадени бои и конзерванси, содржат природни состојки како што се домати и кромид созреани на сонце.

Лесно и брзо подгответе неодолива тестенина или рижото и уживајте во италијанските специјалитети во Вашиот дом.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста