Утре и задутре посебен режим на сообраќајот во Скопје

На 25 и 26.09.2020 (петок и сабота), Министерството за внатрешни работи ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје, поради официјалната посета на претседателот на Република Словенија, Н.Е. г. Борут Пахор на Република Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до сите граѓани – учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги даваат полициските службеници.

Известување за посебен режим на сообраќај во Скопје на 25 и 26.09.2020 На 25 и 26.09.2020 (петок и сабота),…

Gepostet von Министерство за внатрешни работи am Donnerstag, 24. September 2020
Advertisements