Утре без вода три улици од Чаир

Од ЈП Водовод и Канализација известува дека на ден 15.07.2021 (четврток), поради изведување на водоводен приклучок ф 100 мм на ул. Кумбара бб (до Универзал Комерц) во Чаир, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од:

– улиците Кумбара, Исмаил Кадаре и дел од ул. Кримска од 09:00 часот па се до завршување на роботите (о. Чаир).

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста