Утре без струја делови од Сопиште, Сарај и Ѓорче Петров

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 05.06.2021 година ( сабота ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 05.00 до 09.30 часот, корисниците од селата Љубин, Горно и Долно Свиларе, Рашче, Бојане, Радуша, Дворце, Орашје и Кондово ( општина Сарај ) Кучково и дел од корисниците од Волково. ( општина Ѓорче Петров )

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од ул. 2 во село Долно Соње.
( општина Сопиште )

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста