Утре без струја делови од Кисела Вода, Карпош и Гази Баба

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 28.07.2020 година ( вторник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 06.00 до 09.00 часот, објектот на казино Глобал Гаминг лоциран на ул. Иван Козаров б.б. ( општина Кисела Вода )

– во периодот од 07.20 до 15.30 часот, дел од корисниците од улиците Ташко Караџа, Лазар Поп Трајков и Трифун Хаџи Јанев. ( општина Гази Баба )

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од ул. Ташкентска како и дел од корисниците од ул. Хелсинки. ( општина Карпош )

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста