Уште еден талент заврши во Баерн

Баерн Минхен го промовираше Танги Куаси како ново засилување за наредната сезона. Станува збор за 18-годишен француски дефанзивец, чиј договор му истече со ПСЖ и како слободен играч пристигна во Минхен, каде се обврза на четири годишна соработка. Куаси е второто летно засилување за Баварците по вчерашниот трансфер на голманот Александар Нубел.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста