Уште еден доктор ја загуби битката со коронавирусот

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук објави дека од компликации со коронавирусот почина лекарот д-р Сенат Грбовиќ.

Работел како лекар во Брзата помош во Здравствениот дом во Скопје, почина на 53 годишна возраст.

„Уште една загуба на лекар во оваа пандемија. Сочувство до фамилијата на др. Сенат“, напишаа на објавата.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста