Уште две лица во Скопје каснати од кучиња скитници

На 16.07.2020 во 12.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Д.С.(62) од Скопје пријавил дека на ул.„Лука Геров“ бил каснат од куче скитник. Исто така во 18.15 часот, истиот ден во Полициската станица Аеродром, Б.Д.(43) од Скопје пријавила дека на ул.„Владимир Комаров“ во близина на Железничка станица Скопје исто така била касната од куче скитник.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста