Укината забраната за тешки товарни возила на планинскиот превој Плетвар

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патот Прилеп – Градско преку планинскиот премин Плетвар.

Јавното претпријатие „Македонија пат“ соопшти дека забраната е укината во 08:15 часот.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по влажни коловози, на места со остатоци од кашест снег.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста