УХМР: Времето ќе биде променливо облачно

Од УХМР известуваат дека времето ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а во понеделник ќе настапи стабилизирање на времето и ќе дува засилен северен ветер.

Advertisements