УХМР најавува нестабилно време за престојниот викенд

Од УХМР најавуваат дека во петок и во сабота во попладнедневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во сабота на места процесите ќе бидат поинтензивни.

Во почетокот на наредната седмица се очекува сончево и многу топло време.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста