Угостителите во петок на средба со Битиќи

Независниот угостителски комора во петок ќе се сретне со вицепремиерот Битиќи за да подискутираат за предлозите и помошта што може да ја укаже Владата за угостителите кои се најпогодени од економската криза.

Средбата е закажана за во 14 часот, дознава Алфа.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста