Убиство во Тафталиџе

Убиство се случи вечерва во скопската населба Тафталиџе. Алфа дознава дека семејна расправија меѓу зет и шура завршила трагично . Според првичните информации полицијата го упасила напаѓачот и е однесен во полициска станица. Деталите за трагедијата во Тафталиџе гледајте ги во вестите во 22:30

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста