НАЈНОВИ ВЕСТИ

Уапсено лице од Албанија поради фалсификувани документи

На 23.09.2020 во 12.45 часот на Граничен премин „Табановце“, полициски службеници го привеле Д.С.(35) од Р.Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека една страница од албанската патна исправа недостасува, а на нејзино место била вметната страница од друга патна исправа. Д.С. бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста