Уапсени две лица на Табановце

На 16.09.2020 во 23.53 часот на Граничниот премин „Табановце“, при гранична проверка и контрола, било констатирано дека С.К.(52) од Валандово, А.Б.(42) од Валандово и М.П.(30) од Гевгелија во оперативната евиденција се наоѓаат на листата со мерка „задржи и извести“. Тие биле лишени од слобода и предадени за понатамошна постапка.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста