Уапсени двајца штипјани поради тешка кражба

На 17.09.2020, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода Ф.И.(31) и Р.Д.(41), двајцата од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Полициската станица Штип.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста