НАЈНОВИ ВЕСТИ

Уапсен поранешниот шеф на косовските разузнавачки служби

Специјализираното обвинителство го уапси поранешниот шеф на разузнавачката служба на Косово, Салих Мустафа, врз основа на налог за апсење и потврденото обвинение издадено од судија за претходна постапка.

Мустафа ќе биде префрлен во притворскиот објект во Хаг, каде што неговото прво појавување пред судот ќе се одржи без одлагање пред судијата на претходна постапка.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста