Уапсен маж во струмичко поради сомнение за сторено кривично дело „овозможување употреба наркотични дроги“

На 07.04.2019 во 02.30 часот во Полициската станица Струмица, поради сомнение за сторено кривично дело „овозможување употреба наркотични дроги“, од слобода бил лишен и задржан К.С (41) од село Костурино, струмичко.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.