ТВ Алфа во Белград: Заврши викенд вакцинирањето во Србија

Заврши викенд вакцинацијата на Белградскиот саем. Екипата на Алфа беше во српската престолнина каде македонските граѓани ја примија Оксфордската вакцина „Астра Зенека“.

Во Белград беше репортерот Биљана Божиновска и снимателот Горан Најдов.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста