ТУХЕЛ ВО ПСЖ САМО ДО ПОСТИГНУВАЊЕ ДОГОВОР НА ПОКЕТИНО СО “СВЕТЦИТЕ“

Томас Тухел според повеќе извори, а најрелевантни се тие блиски до клубот, нема да ја дочека Нова година во ПСЖ. Германецот и претходно беше критикуван, но пласманот во финалето од Лигата на шампионите му обезбеди останување кое сега е спорно особено што освен неубедливите настапи, Тухел ја загубил и поддршката од Леонардо и Ал Келаифи. Тоа што во моментов го одржува Германецот на клупата на Светците се должи само на фактот што Ал Келаифи и Маурисио Покетино се уште преговараат.

Advertisements