Тројца заразени со Ковид-19 во Сакраменто

Сакраменто Кингс потврди тројца заразени кошаркари со Ковид-19. Станува збор за најдобриот тројкаш на Ол Стар викендот, Бади Хил, Алекс Лен и Џабари Паркер. Сите тројца се сместени во самоизолација, а откако ќе оздрават, најавија лет за Орландо за продолжението од НБА сезоната, која почнува на крајот во јули. Иако од ден на ден расте бројката на новозаразени кошаркари, дел од играчите одбиваат да доиграат, организаторите немаат намера за ново одложување.

Advertisements

Поврзани вести