Три сообраќајни незгоди со моторцикли во изминатото деноноќие

На 24.07.2020 во 18.00 часот во с.Визбегово, скопско, Д.М.(34) од Македонски Брод, управувајќи мопед „Томос“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над мопедот и паднал надвор од коловозот. Д.М. бил пренесен во  Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.
На 24.07.2020 во 19.05 часот на магистралниот пат Ќафасан-Струга, М.М.(26) од с.Франгово, струшко, управувајќи мотоцикл „Сузуки“ со швајцарска национална ознака, изгубил контрола, излетал од коловозот и удрил во дрва покрај патот. Во незгодата, возачот М.М. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар Струга за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Струга.
На 25.07.2020 во 00.20 часот на регионалниот пат с.Прдејци-с.Негорци, Б.М.(16) од с.Негорци, гевгелиско, управувајќи мотоцикл „јамаха“  без регистарски ознаки, изгубил контрола над мотоциклот и излетал надвор од патот. По незгодата, возачот Б.М. бил пренесен во ЈЗУ-Гевгелија, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гевгелија.
КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста