Три лица од Скопје уапсени поради поседување на марихуана

На 17.08.2020 во 15.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Ѓорче Петров“, го лишиле од слобода А.Ј.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 17.08.2020 во 20.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Веле Марков“, го лишиле од слобода Р.В.(22) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 17.08.2020 во 22.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба, го лишиле од слобода Е.М.(22) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста