Три екипи вечерва ќе слават пласман во ЛШ

Вечерва три екипи ќе обезбедат пласман во Лигата на шампионите за наредната сезона. Унгарски Ференцварош го пречкува швајцарски Јанг Бојс со негатива од 3-2 по првиот меч. Пред тежок испит е и бугарскиот Лудогорец на свој терен против швајцарски Малме по гостинскиот пораз од 2-0 и доста неизвесно се очекува на мечот во Ајховен, каде ПСВ ја пречекува Бенфика со пораз од 2-1 во Португалија. Сите три реванш дуели почнуваат од 21 часот.