Тренерот на ЦСКА Москва Димитрис Итудис е заболен од коронавирус

Актуелниот европски кошаркарски првак ЦСКА Москва соопшти дека нејзиниот тренер Димитрис Итудис е заболен од коронавирус. Тој престојува во Атина и таму ќе остане до заздравувањето, па што ќе се врати да ги води црвено армејците. Итудис шест години ја предводи ЦСКА во кои освои две титули во Евролигата.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста